Uczniowie w kajaku

Uczniowie klas sportowych i rekreacyjnych świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 uczestniczyli w trzydniowym spływie kajakowym, zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego. Pierwszego dnia młodzi ludzie odbyli ćwiczenia z manewrowania kajakiem na wodzie stojącej. Po opanowaniu wodowania, zwrotów i skrętów przyszedł czas na spływ Małą Panwią. Tam na młodych kajakarzy czekał wartki miejscami nurt oraz przeszkody w postaci zwalonych drzew, zatopionych pni czy płycizn. Wszyscy doskonale poradzili sobie na rzece i załogi w komplecie i doskonałych humorach ukończyły oba etapy spływu. Licealista Tomasz Guziec po raz pierwszy był na spływie kajakowym.

Bardzo mi się podobało, szybko opanowałem manewrowanie kajakiem choć nie ukrywam, wiosłowanie jest trochę męczące – uśmiechał się po spływie Tomek. Dla Wiktorii Janas, uczennicy gimnazjum, to również był pierwszy spływ. Fajnie było, choć miałyśmy z koleżanką problem ze zgraniem w kajaku i ciągle się kłóciłyśmy – śmiała się Wiktoria. W środowe popołudnie wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach do domów, opaleni i zmęczeni. Kolejne spotkanie na wodzie już za rok!