Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

17.04.2018 r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Uczniowie mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę o zaburzeniach ze spektrum autyzmu, przechodząc „szlakiem z autyzmem” przez wszystkie piętra w szkole. Na każdym kroku na uczniów czekały plakaty, zawierające najważniejsze informacje o autyzmie. Szlak przyozdobiony był mnóstwem balonów w niebieskim kolorze, który jest symbolem autyzmu. Aby uczcić to niezwykłe święto, uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia do szkoły w strojach zawierających niebieskie elementy.

Ukoronowaniem „szlaku z autyzmem” był udział każdej klasy w krótkim wykładzie na temat autyzmu, prowadzonym przez szkolną psycholog, mgr Agnieszkę Piotrowiak. Na zakończenie wykładu uczniowie wzięli udział w quizie na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu, w którym do wygrania były atrakcyjne nagrody.

Mamy nadzieję, że obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w naszej szkole stały się okazją do poszerzenia horyzontów zarówno uczniów jak i nauczycieli i pozwoliły bliżej zapoznać się z wiedzą na temat tego coraz popularniejszego zaburzenia.

Agnieszka Piotrowiak
zdjęcia: Patrycja Wilczek