Spartakiada Trzecioklasistów w ZSO nr 1

Uczniowie klas sportowych ze świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przygotowali i przeprowadzili Spartakiadę Trzecioklasisty, dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. W kolejnym roku szkolnym planowane jest tam otwarcie klasy sportowej. Chcieliśmy zachęcić was do aktywności fizycznej i kontynuowania nauki w klasie o sportowym profilu – witał młodszych kolegów uczeń klasy trzeciej gimnazjum, Grzegorz Król. Po rozgrzewce przy muzyce dzieci podzielono na cztery zespoły, które rywalizowały w wyścigach rzędów. Nie zabrakło ciekawych i nietypowych konkurencji, jak wyścig z podbijaniem balonu czy slalom z przenoszeniem lotki na rakietce. Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji zwycięzcom wręczono medale, a wszystkim drobne upominki i słodką niespodziankę. Było super, najbardziej podobało mi się podbijanie balonu i przeskoki przez skakankę – komentowali trzecioklasiści. Medal powieszę sobie na szafce – dodał jeden z uczniów.
Dla gimnazjalistów przygotowanie imprezy było dużą lekcją organizacji i samodzielności. Robiliśmy to po raz pierwszy, ale myślę, że wszystko wyszło, jak należy – podsumowywał Dominik Drabowicz. Dopingowaliśmy i pomagaliśmy naszym młodszym kolegom przez cały czas, wszyscy poczuliśmy sportowego ducha rywalizacji – dodał. Uczestnikom i organizatorom Spartakiady serdecznie gratulujemy!

Tekst i foto: Anna Żurek