Olimpijskie pożegnanie lata

W sobotę pod katowickim Spodkiem odbył się Piknik Olimpijski. Na miejscu przygotowano mnóstwo sportowych atrakcji. Można było spotkać znanych sportowców, medalistów olimpijskich, spróbować swoich sił w konkursach i próbach sprawnościowych czy poznać nowe lub mniej popularne dyscypliny sportu. W centrum uwagi znajdowała się piłka ręczna, ponieważ Katowice to jedno z miast gospodarzy przyszłorocznych Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie. Na miejscu zameldowali się także nasi uczniowie z klasy sportowej. To bardzo fajna impreza, można spotkać wielu ciekawych ludzi, my mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcie i wziąć autograf od mistrzyni olimpijskiej w strzelectwie, Reanty Mauer – Różańskiej – opowiadał Kamil Niesporek. Nie lada gratką był także konkurs, w którym do wygrania były wejściówki na Euro w piłce ręcznej. Trzeba było wykonać „rzut Siudmiaka”, czyli trafić do bramki rzucając na odległość całego boiska. Byłem blisko, zabrakło dosłownie kilku centymetrów i musiałem obejść się smakiem… – dodał z żalem Kamil. Kolejny Piknik już za rok. Na pewno wpadniemy! – podsumowali uczniowie.