Olimpiada Dzieci i Młodzieży w Novym Jičínie

W dniach 19-22 czerwca w Czechach odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży o Puchar Starosty Novego Jičína. Jest to impreza cykliczna, która odbywa się co dwa lata i na którą zapraszana jest młodzież z miast partnerskich Novego Jićina – Rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach takich jak: unihokej chłopców, siatkówce dziewcząt, piłce nożnej i koszykówce chłopców. Wszystkie drużyny prezentowały bardzo wyrównany poziom i walka o miejsca na podium do samego końca była bardzo zacięta. Pomimo braku złotego medalu można powiedzieć, że Polacy – Świętochłowiczanie spisali się świetnie i na „medal”. Emocji nie zabrakło na boisku do siatkówki, gdzie po wielu trudach nasze reprezentantki zajęły II miejsce przegrywając tylko w finale z drużyną gospodarzy. Nasi koszykarze, piłkarze i hokeiści zajęli czwarte miejsce.
Kadrę trenerską naszego miasta stanowili : Ewa Spyra (koszykówka), Paweł Wojcik i Marcin Potrykus (piłka nożna), Adam Pradela (unihokej) oraz Mariusz Szeremeta (siatkówka).
Emocje towarzyszyły wszystkim nie tylko na obiektach sportowych, ale również poza nimi. W Novym Jicinie na czas trwania Olimpiady zostało przygotowanych wiele atrakcji dla uczestników olimpiady. Odbywały się koncerty zespołów rockowych, młodzież bawiła się na Zumba Party, sprawdzali się w Disco Golfie. Niewątpliwie największą atrakcją była dyskoteka, na której panowała fantastyczna międzynarodowa atmosfera.

Gospodarze zorganizowali również wycieczkę do Muzeum Tatry w Koprivnicach (gdzie można było zobaczyć wszystkie modele samochodów Tatra, jakie zostały wyprodukowane) oraz do małego, pełnego zabytków, urokliwego miasteczka Śtramberk.
Niestety w niedzielę musieliśmy już wracać do domu, ale nie zapomnimy o wspaniałej atmosferze jaka panowała w Nowym Jićinie i międzynarodowych przyjaźniach, nawiązanych z rówieśnikami z pozostałych państw.

Ewa Spyra, Adam Pradela, Mariusz Szeremeta

Krótki filmik z pobytu na http://www.youtube.com/watch?v=VSJXSeSW-cU