Nabór do szkół ponadgimnazjalnych

Komunikat nr 3

7 lipca 2017r. (piątek) zostaną opublikowane wyniki kwalifikacji kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci dowiedzą się, do której szkoły zostali zakwalifikowani:

UWAGA!

Po opublikowaniu wyników kwalifikacji do szkół tzn. od 7 lipca do 13 lipca kandydaci muszą potwierdzić wolę nauki w szkole, do której zostali zakwalifikowani. Potwierdzenie woli nauki sprowadza się do obowiązku dostarczenia oryginałów świadectwa ukończenia gimnazjum, zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego oraz zaświadczenia lekarskiego (dotyczy szkół prowadzących kształcenie zawodowe).

• Jeśli kandydat nie dostarczył jeszcze oryginałów dokumentów do żadnej szkoły to powinien je zanieść do szkoły, do której został zakwalifikowany (jeśli zgadza się z wynikami kwalifikacji).
  • Jeśli kandydat już dostarczył oryginały dokumentów do szkoły, do której teraz został zakwalifikowany to pozostaje mu oczekiwanie na listy przyjętych do szkół, które zostaną udostępnione 14 lipca 2017r.
  • Jeśli kandydat dostarczył oryginały dokumentów do szkoły, ale teraz został zakwalifikowany do innej szkoły niż ta, do której dokumenty zaniósł to powinien przenieść dokumenty do szkoły, do której został zakwalifikowany (jeśli zgadza się z wynikami kwalifikacji).
  • Jeśli kandydat nie zgadza się z wynikami kwalifikacji to musi poczekać do 14 lipca i we własnym zakresie poszukać szkoły, w której chce kontynuować naukę i tam dostarczyć oryginały dokumentów.

14 lipca 2017r. zostaną opublikowane listy przyjętych i nieprzyjętych do szkół.

Od 14 lipca do 31 sierpnia 2017r. będzie trwała rekrutacja uzupełniająca dla kandydatów, którzy nie dostali się do żadnej szkoły lub nie zgadzają się z wynikami kwalifikacji do szkół. Kandydaci będą mieli do wyboru wolne miejsca, które w wielu szkołach jeszcze pozostaną.

Andrzej Sikorski