Miejski Turniej Piłki Siatkowej 2015

Kolejne zmagania siatkarek i siatkarzy są już za nami. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z naszego miasta. Pierwszego dnia – 25 lutego, do boju stanęły dziewczyny. Ciekawe zagrania towarzyszyły w każdym spotkaniu. Walka trwała do ostatniego gwizdka. Poziom gry wśród siatkarek był bardzo wyrównany co wzbudzało jeszcze większe emocje wśród kibiców no i samych zawodniczek. Ostatecznie trzecie miejsce wywalczyły uczennice z Zespołu Szkół Ekonomiczno Usługowych. Gospodynie, siatkarki UKS Wolę Volley, na co dzień uczennice I LO nie były gościnne i pokonały w finale swoje rówieśniczki z II LO.

26 lutego do turnieju przystąpili chłopcy. Scenariusz zmagań był bardzo podobny jak i u dziewcząt bo poza mocniejszymi atakami, gra także była bardzo wyrównana. Mocne zbicia i wspaniałe parady siatkarskie syciły oczy kibiców, którzy gromkimi brawami nagradzali takie akcje. Po bardzo ładnej grze trzecie miejsce zdobili uczniowie z Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych Don Bosko. W finale gospodarze z I LO ulegli kolegom z II LO i to właśnie oni będą reprezentować nasze miasto na zawodach rejonowych, które odbędą się w marcu.

Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za Fair Play.

Mariusz Szeremeta