Maraton czytelniczy

W dniu 4 listopada w godzinach 9:00 – 17:00 odbył się maraton czytelniczy. W imprezie uczestniczyło prawie pięćdziesięciu uczniów, zarówno z gimnazjum, jak i z liceum. Uczniowie przynieśli do czytania swoje książki. Istniała także możliwość wypożyczenia książek z biblioteki. Wśród czytanych tytułów znalazły się między innymi: Igrzyska śmierci, Akademia wampirów, Przygody Tomka Sawyera, Zwiadowcy, Mocniejsza niż śmierć, Zaćmienie, Poradnik pozytywnego myślenia, Zostań, jeśli kochasz, Harry Potter i kamień filozoficzny, Miecz przeznaczenia oraz kilka szkolnych lektur: Zemsta, Krzyżacy czy też Król Edyp.

Uczniowie wzięli także udział w konkursie czytelniczym, w którym sprawdzili swoją wiedzę z lektur szkolnych oraz z najbardziej popularnych młodzieżowych powieści ostatnich lat. Uczestnicy byli oceniani w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Spośród wszystkich gimnazjalistów najwięcej punktów zdobyła uczennica klasy 2ag – Wiktoria Przychocka, wśród licealistów zwyciężyła Magdalena Cichy z klasy 2a.

Na zakończenie uczestnicy maratonu obejrzeli, amerykański dramat filmowy Charlie w reżyserii Stephena Chbosky’ego, zrealizowany na podstawie jego powieści dla młodzieży, pod tym samym tytułem.

Nad maratonem czuwały pedagog mgr Małgorzata Schneider oraz nauczyciel – bibliotekarz mgr Patrycja Wilczek.