Białe szaleństwo uczniów ‚Kochana’

Drugi tydzień stycznia uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach spędzili na obozie narciarskim, który tradycyjnie zorganizowany został przez nauczycieli wychowania fizycznego w Soli, koło Zwardonia. W ciągu dnia doskonalili swoje umiejętności na stoku narciarskim, popołudnia spędzali na zajęciach rekreacyjnych oraz wycieczkach, m.in. do parku wodnego. Pogoda dopisała, nie brakowało słonecznych dni z lekkim mrozem, a warunki narciarskie były doskonałe. Uczniowie klasy sportowej, Denis Skowronek i Maciej Pękała, po raz pierwszy uczestniczyli w obozie. Cieszę się, że miałem szansę doskonalić swoje umiejętności narciarskie, sporo się przez ten tydzień nauczyłem – mówił Maciek. Warunki mieliśmy doskonałe, nie spodziewałem się, że w górach będzie tyle śniegu – dodał Denis. Spora grupa uczniów rozpoczęła na obozie swoją przygodę ze sportami zimowymi. Szybko opanowałem jazdę na nartach i idzie mi całkiem nieźle – mówił Kamil Niesporek. Ale też miałem świetnych nauczycieli – dodał z uśmiechem. Pierwsze kroki na snowboardzie stawiała Dominika Krzywda. Na nartach jeżdżę lepiej, ale na jazda na desce też mi się podoba, choć na razie kosztowała mnie mnóstwo siniaków – śmieje się Dominika.
W doskonałych humorach młodzież wróciła do domów. Przed feriami czekają ich jeszcze dwa tygodnie nauki, potem będą mogli wrócić na stok. I z pewnością wrócimy na obóz za rok – zgodnie podsumowują uczniowie.