Białe szaleństwo świętochłowickich uczniów

Korzystając z zimowej aury, uczniowie świętochłowickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2, wyjechali na obóz zimowy do Soli. Przez cały tydzień, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego, doskonalili swoje umiejętności narciarskie. Pogoda nam dopisała, przez cały tydzień świeciło piękne słońce, na stokach Małego i Wielkiego Rachowca nie brakowało śniegu i świetnych humorów – mówi dyrektor ZSO nr 1, pan Mariusz Szeremeta. Cieszymy się, że kolejni uczniowie poznali tajniki jazdy na nartach, obozy zimowe to już tradycja naszej szkoły i SP nr 2 – dodaje pan dyrektor.
Uczniowie wracali do domów w świetnych nastrojach. To był mój pierwszy obóz, chciałam nauczyć się jeździć na nartach i to się udało, szybko złapałam o co chodzi i jeździło mi się bardzo dobrze – cieszyła się gimnazjalistka Julia Królik. Jej kolega z klasy, Jakub Orłowski, był również pierwszy raz na obozie. Obóz był bardzo udany, chciałbym pojechać także za rok – dodał. Po narciarskim tygodniu czas wrócić do pracy i nauki, a na stok – w kolejnym roku szkolnym.