Z książką nam do twarzy!

Pierwszy weekend listopada to gratka dla miłośników książek z całego Śląska. Wśród nich znalazła się młodzież z Kochana, która podążyła na Śląskie Targi Książek, aby zakupić nowości ulubionych autorów i autorek, spotkać pisarzy i pisarki oraz zanurzyć się w ekscytującej atmosferze tego wydarzenia.
Nie mogłam się już doczekać, bo planuję od dłuższego czasu, co teraz chciałabym przeczytać – mówi Ania Różyczka z klasy 3a. Cieszę się, że udało mi się kupić kilka nowości – dodaje uradowana Ania.
Niezwykle zadowolona z zapału młodzieży jest polonistka Emilia Gołąb, organizatorka wyjścia. Realizujemy obecnie w szkole Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – mówi. W jego ramach odbywają się konkursy, spotkania autorskie oraz zakup książek do biblioteki szkolnej.