Świętochłowiccy wolontariusze straszyli na Rzęsie

Uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w wolontariacie, podczas biegu VII Siemianowickie Nocne Marki. Młodzi świętochłowiczanie mieli od rana pełne ręce roboty: obsługiwali biuro zawodów, depozyt, punkt żywieniowy, strefę startu i mety, a także zabezpieczali trasę biegu. Do tego, oczywiście pozytywnie, straszyli kilkuset biegaczy, którzy zjawili się w siemianowickim Parku Rzęsa. To była świetnie spędzona sobota – mówiła ósmoklasistka z SP2, Katarzyna Wrona. Panowała wesoła atmosfera, bawiliśmy się świetnie, myślę, że biegacze również byli bardzo zadowoleni – dodała jej koleżanka, Maja Olejnik. Świętochłowicka młodzież bardzo chętnie garnie się do wszelkich akcji wolontariackich. Jeśli tylko będzie możliwość, wezmę udział w kolejnym wolontariacie – mówiła Karolina Białas, uczennica „Kochana”.
Młodzi świętochłowiczanie zaprezentowali się z pozytywnej strony nie tylko podczas wolontariatu. W biegu głównym, na dystansie 5 km, wystartował maturzysta z „Kochana”, Wojciech Brom, który ukończył rywalizację na wysokim, 5 miejscu. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy!