Świętochłowiccy uczniowie zaprezentowali się w Klubie Podróżników „Namaste”

Tradycją wypraw w ramach projektu „Kochanowski w Azji” jest organizowanie pokazów zdjęć i prelekcji, podczas których uczestnicy szkolnych wypraw opowiadają o swoich przygodach. Nie inaczej stało się po tegorocznej wyprawie do Gruzji. W katowickim Klubie Podróżników „Namaste” młodzi świętochłowiczanie zaprezentowali piękne zdjęcia oraz w barwny i ciekawy sposób opowiedzieli o gruzińskiej przygodzie. Wyprawa, którą zorganizowała świętochłowicka Szkoła Podstawowa nr 2, we współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego, odbyła się w lipcu i trwała dwa tygodnie. Honorowo patronował jej Prezydent Miasta Świętochłowice, pan Daniel Beger. Gruzińskim opowieściom w „Namaste” przysługiwali się rodzice, przyjaciele, a także Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, pani Dorota Leszczyńska, oraz Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Świętochłowice, pan Sławomir Pośpiech. Po zakończonej prezentacji wszyscy zgodnie stwierdzili, że zazdroszczą młodym ludziom wspaniałych wrażeń.Świetna prezentacja, to był fantastycznie spędzony wieczór – dało się słyszeć w klubowych kuluarach. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku pandemia pozwoli nam na zrealizowanie naszej wciąż odkładanej wyprawy na Sri Lankę – mówi współorganizatorka wypraw, pani Anna Żurek. Każda podróż to wielka przygoda, ale też wielka nauka, warto ruszyć w świat z SP 2 i Kochanem – dodaje.