Świętochłowiccy uczniowie wolontariuszami na Silesia Marathon!

Pierwsza niedziela października to dzień wielkiego, biegowego święta. Ulicami aglomeracji śląskiej przebiegają tysiące biegaczy, uczestniczących w Silesia Marathonie. Nie inaczej było w tym roku. Tradycyjnie również w wolontariacie wzięli udział uczniowie świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. Młodzi ludzie pracowali w biurze zawodów, zabezpieczali trasę biegu oraz obsługiwali punkt żywieniowy. Dzięki ich zaangażowaniu ponad pięć tysięcy uczestników Silesia Marathonu mogło bezpiecznie dotrzeć do mety, zlokalizowanej na Stadionie Śląskim. Bardzo nam się podobała taka praca, choć zdarzały się nieprzyjemne rozmowy ze zdenerwowanymi kierowcami, którzy nie mogli przejechać – mówią Kaja Sichma i Maja Sekuła z SP 2. Na szczęście miałyśmy wsparcie policji – dodają. Biegacze bardzo doceniają pracę wolontariuszy, podczas biegu przybijali „piątki”, dziękowali, wołali „brawa dla was” w stronę młodych ludzi. Bez ich bezinteresownej pracy nie odbyłaby się żadna duża impreza sportowa. Bardzo cieszę  się, że nasi uczniowie mogli pomóc organizatorom Silesia Marathonu i zdobyć nowe doświadczenia podczas wolontariatu – mówi dyrektor SP 2, pan Marek Reich. Wszystkim im serdecznie dziękuję i gratuluję – dodał. Na pewno weźmiemy udział w kolejnym wolontariacie za rok! – podsumowuje licealistka z Kochana, Klaudia Pasoń. Każdy wolontariusz otrzymał pamiątkową koszulkę i certyfikat uczestnictwa.

Anna Żurek