Po Beskidzie błądzi jesień …

…a także uczniowie I LO, uczestnicy trzydniowego rajdu Równica- Czantoria. Ściślej mówiąc, nie błądzą , tylko trenują kondycję na górskich szlakach, relaksują  w schroniskach, podziwiają piękno przyrody, integrują się w grupach międzyklasowych, a przede wszystkim odpoczywają od szkolnych ławek i bawią się w plenerze.

Wszystko dzięki zaangażowaniu głównej organizatorki pani Moniki Szafraniec oraz grupy opiekuńczych silnych kobiet, czyli pani Magdaleny Buli, pani Hanny Warwas, pani Magdaleny Jędruch, pani  Joanny Litwińskiej, pani Anny Żurek i pani Emilii Gołąb. Miłym niespodziewanym gościem okazał się ksiądz Jacek Pawlus, rezydujący niedaleko Ustronia, który odwiedził niedawnych uczniów z apetycznymi pączkami w ilości 80 sztuk.

Góry przyjęły nas łaskawie i pozwoliły cieszyć się piękną pogodą , niektórym ofiarowały grzyby,    innym opaleniznę, a wszystkim pozwoliły zmierzyć się ze słabościami i je pokonać!

Wracając, tu i ówdzie można było usłyszeć  rozmowy o ambitnych zamierzeniach na przyszłoroczny rajd, a ci bardziej uważni  wychwycili nawet  nuconą piosenkę „Jesienią góry są najszczersze…”

Tekst: Emila Gołąb
Zdjęcia: Anna Żurek