Ogólnopolska profilaktyka czerniaka

W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Znamię!Znam je?” dotyczącego nowotworu skóry – czerniaka. Uczniowie naszej szkoły poznają złote zasady profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania zmian na podstawie zasady ABCDE. Codziennie będziemy prezentować krótkie filmiki, które przybliżą ww. schemat (A-asymetria, B – brzegi, C – czerwony,czarny, niejednolity kolor,D – duży, E – ewolucja).
Organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Zajęcia są przeprowadzane w naszej placówce przez p. Teresę Kulik oraz p. Małgorzatę Schneider. W razie pytań zapraszamy do kontaktu!
Mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy nasi uczniowie staną się ambasadorami akcji w swoich środowiskach lokalnych zachęcając rodzinę i znajomych do podjęcia działań profilaktycznych.

Małgorzata Schneider