Ogólnopolska profilaktyka czerniaka – podsumowanie

Kończymy dzisiaj akcję profilaktyczną zapoznającą z czerniakowym abecadłem. Całość działań odbywała się w ramach VII Tygodnia Świadomości Czerniaka. Codziennie na FB publikowałam informacje i filmiki dotyczące ww. choroby, a w ciągu całego roku szkolnego przeprowadzamy w naszej szkole zajęcia na temat tego nowotworu.
ABCDE czerniaka
A – asymetria
B – brzegi poszarpane
C – czerwony, czarny niejednolity kolor
D – duży rozmiar (powyżej 6mm)
E – ewolucja zmiany
Przypominam, że organizatorem akcji jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie we współpracy z Akademią Czerniaka – sekcją naukową Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej.
Wczesne wykrycie choroby daje ogromną szansę na wyzdrowienie! Obserwujcie więc swoją skórę regularnie!

Małgorzata Schneider