Noworoczne szusy świętochłowickich uczniów

Od piętnastu lat uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wyjeżdżają na obóz narciarski do Zwardonia. Od trzynastu obóz organizowany jest wspólnie z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową nr 2. Ponad czterdzieścioro dzieci, przez tydzień, doskonaliło swoje umiejętności narciarskie na stokach Małego Rachowca. W zeszłym roku stawialiśmy pierwsze kroki na dwóch deskach, w tym roku, pod czujnym okiem naszych nauczycieli wychowania fizycznego, szlifowaliśmy swoje umiejętności – mówili Michał Siedliski i Jarek Lenart, z klasy drugiej liceum. Cieszymy się, że mamy w naszej szkole taką możliwość – podkreślali uczniowie. Byli również tacy, którzy swoją przygodę z narciarstwem dopiero rozpoczęli. Dominik Kilian, uczeń klasy ósmej SP 2, po kilku dniach bez problemu zjeżdżał ze stoku. Wiadomo, początki były ciężkie, ale słuchałem uważnie wszystkich wskazówek, i efekt jest! – cieszył się Dominik. Narciarstwo bardzo mi się spodobało – dodał. Dla młodych narciarzy zorganizowano także dwie wycieczki do aquaparku. Ekipa ze Świętochłowic uczestniczyła także w Orszaku Trzech Króli, zorganizowanym w Rajczy. Bazą dla grupy był tradycyjnie Dom Wczasów Dziecięcych, przeniesiony do nowej lokalizacji w Rajczy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, pysznego jedzenia i pod wrażeniem życzliwości całego personelu – mówi kierownik obozu, pan Adam Pradela. Uważam obóz za bardzo udany, z pewnością będziemy chcieli wrócić do Rajczy za rok – dodał dyrektor SP 2, pan Marek Reich.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek