Niedzielny wspin świętochłowickich uczniów

W niedzielne przedpołudnie uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego i Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w szkoleniu wspinaczkowym. Na sztucznej ściance w chorzowskim „Katoliku”, młodzież poznawała tajniki asekuracji i techniki wspinania. Do wspólnej nauki i zabawy dołączyli także rodzice. W ramach szkolenia młodzi ludzie poznali podstawowe węzły, stosowane we wspinaczce, rodzaje przyrządów do asekuracji oraz jej prawidłową technikę. Pamiętajcie, poprawna asekuracja jest bardzo ważna, bo na drugim końcu liny jest wasz partner i kolega – podkreślał Bartłomiej Wower, instruktor prowadzący szkolenie. Po zapoznaniu się z podstawami, młodzi ludzie zmierzyli się ze ścianką. Nie jest to łatwe, bardzo bolą nas ręce, chyba czas na wizytę w siłowni – uśmiechali się uczniowie. Dużo się dziś nauczyliśmy, z pewnością wykorzystamy nowe umiejętności w praktyce – dodał licealista Julek Foit. W maju będzie ku temu szansa, ponieważ grupa ma w planie wyjazd wspinaczkowy na Jurę Krakowsko – Częstochowską.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek