Młodzi świętochłowiczanie wolontariuszami na DME!

W miniony weekend na Stadionie Śląskim odbywały się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce. Nie mogło tam zabraknąć wolontariuszy z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Świętochłowicach. Dzięki doświadczeniu, zdobytemu w organizowanych przeze mnie wolontariatach, oraz dobrej znajomości języków obcych, moi podopieczni zostali wybrani spośród wielu zgłoszeń osób chętnych do pomocy – mówi pani Anna Żurek, nauczycielka wychowania fizycznego. Wolontariusze pracowali zarówno na samej arenie lekkoatletycznych zmagań, jak i w hotelu, gdzie zakwaterowani byli zawodnicy. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w tak dużej imprezie, zdobyć doświadczenie i z bliska oglądać wspaniałą, sportową rywalizację – zgodnie podkreślali uczniowie. Cieszę się, że w tej pandemicznej rzeczywistości mogłam zaproponować moim uczniom tak ciekawe wyzwanie, na nich zawsze można liczyć! – podsumowuje pani Anna Żurek.

Tekst: Anna Żurek