Mediacje w edukacji w Kochanowskim

W poniedziałek 17.10 w naszym liceum gościliśmy pana Patryka Stępnia, doktoranta nauk społecznych, coacha i trenera. Pan Patryk poprowadził szkolenie dla uczniów klas psychologicznych. Podczas 5-godzinnych warsztatów uczniowie mogli dowiedzieć się, czym są mediacje, jakie są najważniejsze zasady komunikacji w duchu NVC, a przede wszystkim lepiej poznać siebie oraz kolegów i koleżanki. Jak podsumowuje szkolenie Ania R.: „Zajęcia były bardzo ciekawe i edukujące. Była także zabawa i świetna atmosfera co sprawiało, że te kilka godzin szybko minęło. (…) Na pewno wiedzę zdobytą wykorzystamy w życiu codziennym bo w końcu komunikacja otacza nas wszędzie.”.

Kiedy zakończyło się szkolenie uczniów, przyszedł czas na warsztat dla nauczycieli. Kadra pedagogiczna naszego liceum podczas szkolenia również zapoznała się z tematyką mediacji w edukacji.

Wizyta Pana Patryka Stępnia jest efektem dołączenia naszej szkoły do ogólnopolskiego projektu „Mediacje w edukacji”, koordynowanego przez Instytut Edukacji Pozytywnej, współfinansowanego ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wszyscy chętni uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mogą skorzystać z bezpłatnej wiedzy i wsparcia w ramach programu. Więcej szczegółów na stronie https://nvcwszkole.pl/.

Agnieszka Piotrowiak