Mały OKR 2019

Jak co roku, już od siedmiu lat, w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach odbyły się miejskie eliminacje konkursu recytatorskiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Mały OKR 2019 oraz miejskie eliminacje do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Eliminacje odbywały się w dniach 6 – 7 marca 2019 r. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach – recytacja i wywiedzione ze słowa – w poszczególnych kategoriach wiekowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu świętochłowickich szkół. Jury w składzie mgr Katarzyna Prędota i mgr Patrycja Wilczek wyłoniło zwycięzców:

Klasy O – III
I miejsce – Daria Donner – Szkoła Podstawowa nr 8 – recytacja
wyróżnienia: Laura Malinowska – Szkoła Podstawowa nr 2 i Agata Orgal –
Szkoła Podstawowa nr 8 – recytacja

Klasy IV – VI
I miejsce – Maria Blaska – Szkoła Podstawowa nr 1 – recytacja
II miejsce – Maria Machaczka – Szkoła Podstawowa nr 8 – recytacja
III miejsce – Filip Klepczarek – Szkoła Podstawowa nr 8 – recytacja

Klasy VII, VIII i gimnazjum
I miejsce – Eliza Kemona – Gimnazjum nr 2 – wywiedzione ze słowa
II miejsce – Kornelia Woźniczka – Szkoła Podstawowa nr 8 – recytacja
III miejsce – Katarzyna Kokoszka – Szkoła Podstawowa nr 2 – wywiedzione ze słowa

Szkoły ponadgimnazjalne i dorośli
I miejsce – ex aequo Marta Gorczińska – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Reja oraz Klaudia Gruszka – I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi – recytacja

Decyzją jury nasze miasto w regionalnym etapie konkursu Mały OKR 2019, który odbędzie się w Katowicach, będą reprezentować: Daria Donner, Maria Blaska, Eliza Kemona, Kornelia Woźniczka. Natomiast w eliminacjach regionalnych do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego reprezentantami Świętochłowic będą Marta Gorczińska i Klaudia Gruszka.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Patrycja Wilczek