Licealiści w Warszawie

Warszawa ponownie ugościła uczniów z naszej szkoły uczęszczających na zajęcia rozszerzone z wiedzy o społeczeństwie. Przez dwa dni pobytu, wszyscy mogliśmy wzbogacić swoją wiedzę z polityki, ekonomii, kultury, historii oraz z innych dziedzin nauki.
Zwiedzanie rozpoczęło się od Giełdy Papierów Wartościowych, a następnie przeniosło do Sejmu RP. Pani przewodnik w ciekawy sposób przedstawiła historię polskiego parlamentaryzmu, a także jak wygląda codzienne funkcjonowanie tej instytucji.
Następnie udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, jednak po drodze zobaczyliśmy, jak wygląda Uniwersytet Warszawski oraz bardzo ciekawa architektonicznie biblioteka uniwersytecka. W Koperniku wszyscy mogli osobiście wykonywać eksperymenty z różnych dziedzin nauki, a także po prostu miło spędzić czas. Na koniec dnia zwiedziliśmy Stare Miasto oraz zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Pałacu Prezydenckiego. We wnętrzach zobaczyliśmy Okrągły Stół i wszystkie najważniejsze sale reprezentacyjne. Pani przewodnik naświetliła w ciekawy sposób historię tego niezwykłego miejsca.
Następnie udaliśmy się do budynku telewizji, gdzie mogliśmy zobaczyć jak wyglądają tajniki pracy dziennikarskiej, jak tworzy się rekwizyty oraz studia telewizyjne, a nawet jak wykonuje się charakteryzację.
Za organizację i opiekę nad grupą odpowiadali Klaudia i Michał Siemieniak.

Michał Siemieniak