„Kochanowski w Azji” na Festiwalu Slajdów Podróżniczych

W miniony czwartek, podczas Festiwalu Slajdów Podróżniczych, który odbywał się w Katowicach, można było posłuchać o wyprawie uczniów i nauczycieli świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego do Indonezji. Wyprawa odbyła się latem 2017. Prelekcja miała miejsce w Bibliotece Śląskiej. Sam Festiwal odbył się po raz 17, jest to jedna z największych na Śląsku imprez gromadzących miłośników podróżowania. Organizatorka wyprawy, pani Anna Żurek, opowiedziała o pobycie na Bali i jednocześnie zapowiedziała kolejną, daleką podróż w ramach „Kochanowskiego w Azji”. Podczas tegorocznych wakacji uczniowie Kochana odwiedzą Malezję i Singapur. Samą podróż i przygotowania do niej można śledzić na facebookowym fanpage`u „Kochanowski w Azji – Malezja i Singapur 2019”. Honorowy patronat nad wyprawą objął Prezydent Świętochłowic, pan Daniel Beger.

Tekst: Anna Żurek