„Kochan” współorganizatorem Olimpiady

Po raz czwarty przedszkolaki ze Świętochłowic rywalizowały w Miejskiej Olimpiadzie Przedszkolaków, po raz czwarty także uczniowie świętochłowickiego I Liceum im. Jana Kochanowskiego pomagali w przeprowadzeniu tej imprezy. Tym razem to uczennice klasy pierwszej, o profilu psychologiczno – pedagogicznym, pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego, pana Adama Pradeli, sprawdziły swoje umiejętności organizatorskie w praktyce. Dziewczęta poradziły sobie świetnie, przedszkolaki bawiły się wyśmienicie, słowem, wszystko się udało – podsumowywał pan Adam Pradela. Do zadań naszych uczennic należało sędziowanie w poszczególnych konkurencjach, m.in. biegu na krótkim dystansie, rzutach do celu, skokach w dal czy strzałach do bramki. W rywalizacji zwyciężyło Przedszkole Miejskie nr 11. Maluchy otrzymały z rąk Prezydenta Miasta Świętochłowice medale, dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe dla przedszkola.

Tekst: Anna Żurek
Zdjęcia: Adam Pradela