Kochan wspiera Światowy Dzień Zespołu Downa

Miała być szkolna akcja, ale życie napisało  inny scenariusz. Poniżej zamieszczam tekst naszego ucznia Dominika Wycika. Dziękuję za super inicjatywę. Jestem dumna z naszych uczniów! Zachęcam do pożytecznej zabawy.

„Kochani, dzień 21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny – Dzień Wagarowicza. To także Światowy Dzień Zespołu Downa. Osoby te, tak samo jak my, zmagają się z trudami życia codziennego, zwłaszcza w tych nieprzychylnych dla nas czasach epidemii koronawirusa. Niech ten dzień uświadomi nam, że wszyscy powinniśmy się wzajemnie wspierać i traktować jak równych sobie, niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Takim osobom jest zdecydowanie trudniej niż nam, więc starajmy się im pomagać, albo przynamniej nie utrudniać niepotrzebnie już i tak ciężkiego życia. Osoby z zespołem Downa tak samo jak my przeżywają różnego rodzaju problemy, rozterki życiowe, wzloty i upadki. Nie traktujmy ich jak „duże dzieci”. To zwykli ludzie, tak samo jak i my.

Symbolem tego dnia są  kolorowe, różne skarpetki na znak wspierania osób z zespołem Downa. Pokażmy, że wspieramy te osoby. Zachęcamy do zabawy z kolorowymi skarpetkami ”nie do pary”:-)

Małgorzata Schneider