Klasa dwujęzyczna promuje tradycje UK

Dlaczego Anglicy organizują wielkie ogniska 5 listopada? W jaki sposób świętujemy ostatki w Anglii? Kiedy na całym świecie podświetlamy znane miejsca na zielono? Kogo Szkoci wspominają 25 stycznia?
Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi udzielali uczniowie klasy 1d dwujęzycznej wspomagani przez swoich kolegów z klasy 2a i 2b. Swoją wiedzą dzielili się z młodszymi kolegami z trzech szkół podstawowych w naszym mieście. Odwiedzając SP 1, SP 2 i SP 8 licealiści zachęcali uczniów klas 8 do nauki języka angielskiego poprzez poznawanie tradycji i świąt celebrowanych w barwny sposób na Wyspach Brytyjskich.
Mamy nadzieję, że dzięki naszym krótkim prezentacjom przybliżone zostały postaci świętych patronów, tzn. św. Patryka, św. Dawida, św. Andrzeja i św. Jerzego, dowiedzieliśmy się jak Szkoci witają Nowy Rok oraz jak smakują naleśniki z cukrem pudrem i sokiem z cytryny.

Hanna Warwas