Erasmus w Oslo

Wyjazd na szkolenie z Erasmusa do Oslo był kolejnym w ramach projektu realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach. W ramach kursu Interactive teaching – Using Educational Games and New Technology in order to enhance Learner’s Motivation miałem okazję poznać liczne ciekawe aplikacje i narzędzia Web 2.0. Do przykładowych należą GooseChase, Wordwall, Quizlet, Socrative i wiele, wiele innych, które umożliwią wprowadzenie nowoczesnych technologii na lekcjach i zwiększą zaangażowanie uczniów w proces kształcenia.
Jednak Erasmus to nie tylko nauka, ale przede wszystkim szansa na poznanie nowych ludzi, ich kultury, zwyczajów i kulinariów. Biorący udział nauczyciele pochodzą z całej Europy. W kursie w którym brałem udział byli przedstawiciele Hiszpanii, Portugalii, Islandii, Niemiec (chociaż sami nauczyciele są pochodzenia perskiego), Węgier, Rumunii oraz oczywiście Polski, więc okazja na wymianę doświadczeń była naprawdę duża. Jest to też szansa na zwiedzenie nowych miejsc, poznania historii i kultury odwiedzanego kraju. Norwegia i Oslo są bardzo ciekawe oraz różnorodne i dostarczają bardzo wielu pozytywnych wrażeń.
Dlatego bardzo się cieszę, że mam okazję brać udział w tym projekcie, a zdobytą tam wiedzę będę mógł wykorzystać w codziennej pracy.

Michał Siemieniak