Edukacja prawna w Kochanie

W ostatnich dniach uczniowie klasy 3b, uczęszczający na zajęcia rozszerzone z wiedzy o społeczeństwie, mieli okazje wziąć udział w rozprawie karnej w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Edukacja prawna stanowi ważny element zajęć szkolnych dlatego ważne jest, żeby uczniowie mogli bezpośrednio zobaczyć, jak stosuje się prawo.

Rozprawa, w której uczestniczyli uczniowie, dotyczyła przestępstwa narkotykowego, a konkretnie posiadania i rozpowszechniania 25 kg amfetaminy. W trakcie rozprawy prokurator zaprezentował akt oskarżenia, zeznawali świadkowie, a także zostały odczytane zeznania oskarżonych, którzy jednak nie przyznali się do winy. Mieliśmy również okazje porozmawiać z sędzią po rozprawie na temat arkanów pracy prawniczej oraz funkcjonowania sądów.

Było to z pewnością ciekawe doświadczenie, które z pewnością powtórzymy w przyszłych latach. Opiekunem grupy był Michał Siemieniak.