Dzień otwarty kierunku psychologia na GWSH

Młodzież klas psychologicznych 16.01.2019 r. stawiła się w murach Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, aby wziąć udział w imprezie promującej psychologię. Na rozgrzewkę nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić GWSH podczas emocjonującej gry terenowej. Zespół w składzie: Katarzyna Franik, Oliwia Kazimierczak, Kinga Franczyk i Tristan Bożek najlepiej poradził sobie z przygotowanymi zadaniami i zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich zaproszonych szkół ponadgimnazjalnych – serdecznie gratulujemy!

Po emocjach przyszedł czas na wykłady. Zostaliśmy zaszczyceni obecnością autorytetów w dziedzinie psychologii. Pani profesor Grażyna Mendecka przekonywała nas, że każdy ma w sobie twórczy potencjał, a nie wszyscy wybitni artyści osiągali w szkole równie wybitne oceny. Następnie posłuchaliśmy wykładu pani dr Ewy Bajer na temat psychologii pozytywnej, a na zakończenie dowiedzieliśmy się od pani Anny Trzcienieckiej-Green, czym jest (i czym nie jest) hipnoza i kiedy warto się jej nauczyć. W czasie wykładów z prominentnymi postaciami polskiej psychologii nasi uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi studenci!

Agnieszka Piotrowiak