CLIL na Malcie

Wyjazd na szkolenie z Erasmusa na Maltę był kolejnym w ramach projektu realizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym w Świętochłowicach. W ramach kursu CLIL Technology and ICT Tools for Teachers doskonaliłem swoje umiejętności pracy metodami CLIL (Content and Language Integrated Learning). Przy okazji poznałem liczne aplikacje i witryny, które pozwalają na tworzenie interaktywnych lekcji. Na przykład w Clilstore mogę zaprojektować całą lekcję, która następnie jest udostępniana uczniom. LearningApps daje możliwość stworzenia interaktywnych ćwiczeń. W WordArt stworzymy ciekawe grafiki połączone z tekstem, a dzięki Blendspace mamy możliwość łatwego udostępnienia materiałów z lekcji.

Jednak Erasmus to nie tylko nauka, ale przede wszystkim nowe doświadczenia. W kursie biorą udział nauczyciele z całej Europy. Tym razem poznałem nauczycieli z Turcji, Austrii i Węgier. Jest to też szansa na zwiedzenie nowych miejsc, poznania historii i kultury odwiedzanego kraju. Malta oferuje dużą różnorodność, która zadowoli zarówno miłośników historii, przyrody, jak i fanów morza i kąpieli.

Michał Siemieniak