Australia Day w „Kochanie”

W świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego piątek upłynął pod znakiem Australii. Gimnazjaliści z klasy dwujęzycznej, wraz ze swoimi starszymi kolegami z liceum, przygotowali Dzień Australijski, czyli Australia Day. Naszym celem jest promocja wiedzy o krajach anglojęzycznych, ich kulturze, tradycji, historii, no i oczywiście zachęcenie do nauki języka angielskiego – mówi organizatorka imprezy, anglistka Hanna Warwas. Mam nadzieję, że ukazane na licznych prezentacjach i zdjęciach piękne australijskie krajobrazy zachęcą również do dalekich podróży – dodaje pani profesor.
W imprezie, oprócz uczniów ZSO nr 1, wzięli udział zaproszeni uczniowie klas ósmych pobliskich szkół podstawowych. Po krótkim wprowadzeniu, młodzi ludzie pracowali w grupach. Starsi koledzy przygotowali dla nich prezentacje o australijskich ciekawostkach, można było zgłębić tajniki geografii, fauny i flory, czy kuchni „from Down Under”. Na odważnych czekała degustacja australijskiego przysmaku, czyli kanapek z Vegemitem, które nie znalazły uznania wśród młodzieży… Ohyda, oni naprawdę to jedzą…? – dało się słyszeć głosy. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodką (tym razem smaczną) przekąskę, w narodowych barwach Australii. Podsumowano całodniową pracę, wszystkim wręczono drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękuję moim uczniom, spisali się naprawdę rewelacyjnie! – podkreślała po zakończeniu imprezy profesor Warwas. A wszystkich absolwentów szkół podstawowych oraz gimnazjów, zainteresowanych szlifowaniem angielskiego, zapraszamy do klas dwujęzycznych, które już od września ruszą w naszym Liceum. „Polish your English” tylko w Kochanie!

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek