Teatralna środa w katowickim Korezie

Po marcowym spotkaniu z „Cholonkiem” w Teatrze Korez uczniowie klasy 3a tak się rozsmakowali w oglądaniu przedstawień, że nalegali, aby jeszcze w tym roku szkolnym pójść zobaczyć kolejny tytuł. Wybór padł na „Scenariusz dla 3 aktorów” pozostający na afiszu od ponad trzydziestu lat! I kiedy inni zmagali się z deszczową środą, młodzież śmiała się do rozpuku, podglądając zmagania reżysera z „aktorami, którym chce się wszystkiego, tylko nie grać”. Sporo improwizowanych scen, zaskakujące sytuacje, interakcja z publicznością są gwarancją niezmiennego sukcesu tego przedstawienia. Wywołały również entuzjastyczne reakcje licealistów z Kochana, którzy po nagrodzeniu aktorów gromkimi brawami natychmiast zaznaczyli, że w kolejnym roku szkolnym koniecznie chcą zobaczyć i inne spektakle. Zapowiada się zatem teatralne oczekiwanie na egzamin maturalny.

Magdalena Bula