ZSO Nr 1 Szkołą Zawodowych Perspektyw

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała tytuł ,,Szkoła Zawodowych Perspektyw” w Ogólnopolskim konkursie dla szkół organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.
W okresie od lutego do czerwca 2015r. uczniowie wspólnie z nauczycielami oraz szkolnym doradcą zawodowym zmagali się z zadaniami przewidzianymi regulaminem konkursu.
W tym czasie uczniowie zgłębiali m.in. tajniki zawodów, w tym zawodów zanikających – ich znaczenia dla społeczności lokalnej. Zapoznawali się z zaletami i wadami poszczególnych form zatrudnienia. Planowali swoją ścieżkę rozwoju zawodowego, brali udział w diagnozowaniu predyspozycji zawodowych.
W ramach zadań konkursowych napisany został m.in. felieton przedstawiający historię jednej z rodzinnych firm mieszczących się na terenie naszego miasta.
Uczniowie wykazali się również dużą kreatywnością układając a następnie nagrywając wiersz, poświęcony przedstawicielom poszczególnych zawodów.

Składamy gorące podziękowania wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięciu uczniom.

Joanna Stemplowska