Zimowa nawigacja wieczorową porą

W cyklu zawodów na orientację „Katowice wieczorową porą”, w którym startują uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, powoli zbliża się czas finałowych rozstrzygnięć. Przedostatnia, styczniowa edycja, rozegrana na katowickim Osiedlu Odrodzenia, była pierwszą rozegraną w prawdziwie zimowej scenerii. Bardzo dobrze na trudnej nawigacyjnie trasie poradzili sobie Edyta Malanowicz i Maciej Pękała, czyli „Wściekłe bobry”. Zajęliśmy trzecią pozycję z niecałą minutą straty do zwycięzców, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajmujemy aktualnie trzecią lokatę, wyprzedzając „Ucznia i mistrza”, czyli Kamila Niesporka i panią Annę Żurek – relacjonował Maciek. „Uczeń i mistrz” nie zamierzają w finale odpuszczać. Mam nadzieję, że odrobimy straty i staniemy na podium – zapowiada Kamil. 9 marca, w wielkim finale, szykuje się więc zacięty, biegowo-nawigacyjny, pojedynek.