Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nareszcie nadszedł upragniony, wyczekiwany koniec roku szkolnego. W świętochłowickim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 podczas uroczystej akademii aż 52 uczniów odebrało świadectwa z wyróżnieniem. Najlepszą uczennicą liceum, ze średnią 5,5, została Nikola Durkalec z klasy drugiej. Otrzymała ona nominację do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Najlepszym absolwentem naszego Gimnazjum został Jakub Bryłka, który może poszczycić się średnią ocen 5,67 oraz tytułem laureata przedmiotowego konkursu z geografii. Jakub otrzymał zaszczytny tytuł Primus Inter Pares i pamiątkową statuetkę.
Podczas uroczystości pożegnaliśmy także absolwentów naszego Gimnazjum. Wychowawcy wręczyli im świadectwa z paskiem, nagrody książkowe, podziękowania za zaangażowanie w życie klasy i szkoły a także nagrody za sukcesy sportowe. Gratulacje i podziękowania skierowano także do rodziców. Teraz na wszystkich czekają już góry, lasy, plaże… jednym słowem, zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek