Zakończenie nauki klas III

W piątek 28 kwietnia odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas trzecich I LO im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas drugich. Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia za swoje osiągnięcia oraz upominki od swoich młodszych kolegów. Wśród wyróżnionych uczniów znalazła się Anna Twardy, uczennica klasy 3c, która otrzymała tytuł PRIMUS INTER PARES – przyznawany zgodnie z tradycją przez grono pedagogiczne uczennicy lub uczniowi z największymi osiągnięciami. W uroczystościach wzięli udział uczniowie naszej szkoły, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście, m.in. Prezydent miasta Świętochłowice Pan Dawid Kostempski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Palka.

Absolwenci pożegnali wychowawców, nauczycieli oraz przyjaciół. Przed nimi już tylko egzaminy maturalne … Życzymy powodzenia!

Barbara Galusik