Zakończenia roku szkolnego klas trzecich

W piątek 27 kwietnia 2018 r. odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego klas trzecich I LO im. J. Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach. W uroczystościach wzięli udział uczniowie szkoły, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. Prezydent Miasta Świętochłowice Dawid Kostempski. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas drugich. Absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, wyróżnienia za swoje osiągnięcia oraz upominki od młodszych kolegów. Wśród wyróżnionych uczniów znaleźli się: Oliwia Apostel, Oliwia Falkus, Zuzanna Łukawska, Sara Kalinowska, Eunika Mańka, Mateusz Żukowski, Marcin Dalibor, Ewelina Bohn, Katarzyna Bohn, Jakub Daniluk, Karolina Dziewięcka, Nikola Dróżdż, Agnieszka Franczak, Emilia Kawka, Jan Musiał, Wiktoria Otto, Wiktoria Skowrońska, Patrycja Sowik, Magdalena Zając, Michał Kudyba, Sebastian Nieborak, Dawid Selcer, Agnieszka Suchy i Mateusz Stachura. Tytuł PRIMUS INTER PARES, przyznawany zgodnie z tradycją przez grono pedagogiczne uczennicy lub uczniowi z największymi osiągnięciami, otrzymało w tym roku dwoje uczniów – Oliwia Falkus z klasy 3a i Jakub Daniluk z klasy 3b. Na zakończenie akademii uczniowie klasy 2a Karolina Zębalska i Marcin Więcek przedstawili krótką, humorystyczną prezentację o poszczególnych klasach trzecich liceum. Absolwenci pożegnali wychowawców, nauczycieli oraz przyjaciół. Przed nimi egzaminy maturalne… Życzymy powodzenia!

Patrycja Wilczek