Z mapą i latarką poszukiwali punktów

Tradycyjnie, kiedy wieczory stają się długie, temperatura spada, a padający deszcz i śnieg nie zachęcają do wychodzenia z domu, uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego meldują się na starcie biegu na orientację „Katowice wieczorową porą”. Przypomnijmy, jest to cykl biegów z mapą, odbywający się w różnych dzielnicach Katowic, zawsze po zmroku, przez cztery zimowe miesiące. Czwarty rok z rzędu biorą w nim udział uczniowie „Kochana”. W tym roku na starcie stanęli uczniowie klasy pierwszej, wraz z tegorocznymi absolwentami. Doświadczenie jest ważne, dlatego starsi koledzy szybciej zameldowali się na mecie. Kilkanaście minut później dołączyli do nich pierwszoklasiści, co ważne z kompletem punktów kontrolnych. Trochę się pogubiliśmy… nawet bardzo, ale na szczęście w końcu znaleźliśmy właściwą drogę – komentował Mateusz Latocha. Podobało nam się – wtórowali jego koledzy.
Kolejny start już na początku grudnia, w IV Biegu Mikołajkowym, oraz w kolejnej edycji „Katowic wieczorową porą”.