XXXIX Rajd ZSO nr 1 z metą na Szyndzielni

25 września 2015 młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w dorocznym rajdzie organizowanym na szlakach Beskidu Śląskiego. Po 10 latach przerwy ponownie zawitaliśmy w gościnnych murach schroniska PTTK na Szyndzielni.
Organizatorami rajdu byli w tym roku uczniowie klas 1 liceum, dla których wyjazd ten był również wycieczką integracyjną. Klasy 1 wraz z wychowawcami przybyły na Szyndzielnię już w czwartek i spędziły dzień aktywnie na szlaku turystycznym odwiedzając Klimczok oraz Szczyrk.
Piątek 25 września był dla organizatorów bardzo pracowity, gdyż przygotowano kilka konkurencji dla wszystkich uczestników, którzy ponadto zostali zachęceni do aktywnego spaceru na trasie Szyndzielnia – Klimczok – Szyndzielnia.
Wszystkie klasy mogły się także wykazać wiedzą teoretyczną i praktyczną w zakresie znajomości topografii regionu, udzielania pierwszej pomocy oraz przygotowania sprzętu turystycznego na górską wycieczkę. Wychowawcy klas natomiast wykazali się umiejętność zadbania o ciepły posiłek na szlaku – prawie każdy dałby radę ugotować w górach herbatę!
Najlepsi w kategorii gimnazjum okazali się uczniowie klas 1cg oraz 3cg, którzy zajęli I miejsce uzyskując taką samą liczbę punktów.
W kategorii liceum palma pierwszeństwa przypadła klasie 2a.
Organizatorzy dziękują bardzo wszystkim uczestnikom i zapraszają na górskie szlaki!

Hanna Warwas