XVIII Konkurs Mitologiczny

Dnia 4 stycznia 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje do XVIII KONKURSU MITOLOGICZNEGO DLA MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ. W zmaganiach wzięło udział dziewięciu uczestników. Uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą rozwiązując test wiadomości przygotowany przez organizatorów, m. in. odpowiedzieć na pytanie jak miała na imię żona Odyseusza czy też skąd wzięło się pojęcie „olimpijski spokój”. Najwięcej punktów zdobył Bartłomiej Mastalirz z klasy 2ag, a na drugim miejscu znalazły się ex aequo Julia Damczyk (2ag) i Małgorzata Wojtala (1dg). Do etapu rejonowego, który odbędzie się wiosną w ZSO nr 2 w Świętochłowicach mogą przejść dwie osoby, dlatego 5 stycznia zorganizowano dogrywkę pomiędzy Małgosią i Julią. Uczennice rozwiązały krótki test i mitologiczną krzyżówkę. Małgosia zdobyła 33 punkty, a Julia 30 punktów, tym samym naszą szkołę w etapie rejonowym będą reprezentować Bartłomiej Mastalirz i Małgorzata Wojtala. Gratulujemy!

Patrycja Wilczek