Wolontariusze z „Kochana” na Silesia Marathon

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach byli częścią największego biegowego święta na Śląsku, czyli Silesia Marathonu. W imprezie wzięło udział ponad siedem tysięcy biegaczy, z trzydziestu krajów. W miniony weekend młodzi ludzie w charakterze wolontariuszy pomagali im na trasie. Do ich zadań należało zabezpieczenie pierwszych kilometrów trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników biegu. Kiedy biegacze byli na trasie, nie wolno nam było nikogo przepuszczać, musieliśmy poprosić o zawrócenie samego Mariusza Pudzianowskiego, który akurat zmierzał na targi do MCK – śmiał się licealista Jan Kocurek. Niektórzy kierowcy nie wiedzieli o utrudnieniach i denerwowali się, ale cierpliwie tłumaczyliśmy, że muszą poczekać – dodali gimnazjaliści Ala Chrobok i Kuba Orłowski, którzy w wolontariacie brali udział po raz pierwszy. Generalnie atmosfera była świetna, biegacze cieszyli się, machali nam, przybijali „piątki mocy”, na pewno będziemy chcieli jeszcze kiedyś wziąć udział w takim wydarzeniu – podsumowywali uczniowie.
Każdy z młodych ludzi otrzymał identyfikator, pamiątkową smycz i koszulkę oraz certyfikat, potwierdzający czynny udział w wolontariacie. Kolejna okazja do pomocy już wkrótce, podczas III Siemianowickich Nocnych Marków.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek