Wizyta w Instytucie Konfucjusza

Dnia 12 czerwca br. nasi uczniowie z klas uniwersyteckich z językiem chińskim, 2a oraz 1a, a także kandydaci z naszego gimnazjum do przyszłorocznej klasy chińskiej mieli okazję odwiedzić Centrum Współpracy Polska -Chiny Instytut Konfucjusza w Opolu.
Uczniowie, którzy już uczą się języka chińskiego mieli okazję wykazać się swoją wiedzą z podstaw języka Państwa Środka, natomiast uczniowie, którzy są zainteresowani nauką w klasie uniwersyteckiej z językiem chińskim mieli szansę poznać podstawowe zwroty, które na pewno przydadzą im się podczas nauki w liceum.
Warsztaty były prowadzone w bardzo ciekawy sposób integrując i aktywizując uczniów.

Uczestnicy wyjazdu podczas warsztatów mieli okazję również ćwiczyć sztukę kaligrafii. Końcowe prace okazały się niezwykle oryginalne.
Dodatkowo, każdy miał sposobność spróbować różnego rodzaju herbat od jaśminowej po zieloną z dodatkiem róży.

Tekst mgr Klaudia Siemieniak
Zdjęcia i filmy dr Katarzyna Bańka