Warszawskie finały ‚Od SKS-u do AZS-u’

W miniony weekend w Warszawie odbyły się ogólnopolskie finały turnieju „Od SKS-u do AZS-u”. Uczniowie klasy sportowej świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego, po zwycięstwie w regionalnych eliminacjach, reprezentowali Śląsk w ergometrze wioślarskim. Dla większości z nich była to także pierwsza w życiu wizyta w stolicy. Nie mamy dużego doświadczenia w tej mało popularnej dyscyplinie, ale nie brak nam wytrzymałości i woli walki – zapowiadała Wiktoria Niemczyk. Młodzi sportowcy dali z siebie wszystko. W indywidualnych zmaganiach najlepiej zaprezentowali się Wiktoria Niemczyk, zajmując czwartą lokatę, i Kamil Niesporek, który był piąty. W klasyfikacji drużynowej dziewczęta zajęły drugą, a chłopcy trzecią pozycję. Jesteśmy dumni i bardzo się cieszymy, że możemy reprezentować Śląsk i nasze liceum w pierwszej edycji tego turnieju a na dodatek wracamy z sukcesami – mówił po zawodach Maciej Pękała. Dodatkowym humorystycznym akcentem były mikołajkowe przebrania chłopców, w których wkroczyli na halę. Trochę uśmiechu i pozytywnych emocji nie zaszkodzi – śmiali się mikołaje.
Pomiędzy emocjami sportowymi nie zabrakło czasu na zwiedzanie Warszawy. Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, taras widokowy na Pałacu Kultury i Nauki, spacerowali po Łazienkach i Starym Mieście. Mieliśmy także okazję uczestniczyć we włączeniu świątecznej iluminacji miasta, było naprawdę pięknie – cieszyła się Sara Michalska. Kolejna edycja już za rok. Uczniowie „Kochana” już zapowiadają ostre przygotowania i walkę o jak najlepsze rezultaty.