Warszawa – historycznie i politologicznie

Jak prawie co roku 5 i 6 listopada odbyła się wycieczka przedmiotowa z wiedzy o społeczeństwie do Warszawy. Uczniowie klas drugich i trzecich liceum, którzy uczęszczają na rozszerzenie z wiedzy o społeczeństwie, mogli zobaczyć różne zakątki Warszawy, zwiedzić najważniejsze dla naszego państwa miejsca i poznać historię tego miasta.
Jak zawsze, najważniejszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu RP, w którym mogliśmy zobaczyć salę plenarną, salę kolumnową i korytarze sejmowe. Spotkaliśmy nowych posłów oraz inne znane postacie znane z telewizji. Jednak to był tylko jeden z wielu punktów programu. Byliśmy w budynku Giełdy Papierów Wartościowych, obok Pałacu Prezydenckiego i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie mieliśmy szczęście zobaczyć zmianę warty.
Jednym z najciekawszych doświadczeń pierwszego dnia było zwiedzanie budynku TVP i znajdujących się tam studiów telewizyjnych (m.in. Pytania na śniadanie, Świat się kręci, studia sportowego), gdzie przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił arkana pracy w telewizji.
Historia była też bardzo ważnym punktem naszej wyprawy, ponieważ zobaczyliśmy Łazienki Królewskie, Stare Miasto oraz zwiedzaliśmy Zamek Królewski.
Nie zaniedbaliśmy też innych zainteresowań naszych uczniów. Odkrywanie nauk ścisłych i nie tylko w Centrum Nauki Kopernik, było czymś, co uczniowie na pewno zapamiętają.
Opiekę nad grupą sprawowali Klaudia Miara, Sabina Szoczyńska oraz Michał Siemieniak.

Michał Siemieniak