Walczyli w ogólnopolskim finale!

W miniony weekend uczniowie świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wzięli udział w ogólnopolskich finałach zawodów „Od SKS-u do AZS-u”. Celem, rozgrywanego już po raz trzeci turnieju, jest zachęcenie młodych ludzi, przyszłych studentów, do czynnego uprawiania sportu oraz wstąpienia w szeregi Akademickiego Związku Sportowego. Uczniowie „Kochana”, po zwycięstwie w regionalnych eliminacjach, reprezentowali Organizację Środowiskową Katowice w warszawskim finale. Wystąpili w rywalizacji w ergometrze wioślarskim, obok drużyn siatkarskich, koszykarskich i futsalowych oraz reprezentacji w tenisie stołowym. Punkty zdobywane przez wszystkie reprezentacje były sumowane i decydowały o ostatecznej klasyfikacji organizacji środowiskowych. Katowice uplasowały się na trzecim miejscu, ustępując jedynie młodym sportowcom z Łodzi i Lublina.
Wśród licealistów z „Kochana” najlepiej zaprezentował się Jakub Janik, zajmując indywidualnie ósme miejsce. Zawody przebiegały w świetnej atmosferze, może nie jesteśmy specjalistami w zakresie ergometru, ale daliśmy z siebie wszystko – podkreślała po zawodach Magdalena Badura. Jako, że nie samym sportem człowiek żyje, młodzi ludzie znaleźli także czas na wizytę w Centrum Nauki „Kopernik”, spacer po Łazienkach Królewskich czy Starym Mieście, gdzie w weekend włączone zostały świąteczne iluminacje. Zrobimy wszystko, by za rok także zakwalifikować się do finałów i móc reprezentować Śląsk i nasze liceum – podsumowywali zgodnie uczniowie.

Tekst i zdjęcia: Anna Żurek