Uczniowie w NOSPR

W środowe popołudnie grupa uczniów klasy sportowej oraz dwujęzycznej ze świętochłowickiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego wysłuchała koncertu edukacyjnego w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Uczniowie wysłuchali koncertu, którego motywem przewodnim była taniec. W programie znalazły się walce Johanna Straussa, Maurice`a Ravela, „Krzesany” Wojciecha Kilara czy fragmenty opery „Salome” Richarda Straussa. Wykonanie utworów poprzedzało krótkie wprowadzenie. Mateusz Żukowski był w katowickiej siedzibie NOSPR-u po raz pierwszy. Sala koncertowa jest naprawdę piękna, zrobiła na mnie ogromne wrażenie a słuchanie na żywo muzyki poważnej jest czymś niecodziennym i wspaniałym – podkreślał uczeń.