Twórcze odliczanie do wakacji

W ostatni wtorek tego roku szkolnego młodzież naszej szkoły musiała się wykazać kreatywnością w ramach Festiwalu Twórczości pod hasłem „Wyraź siebie słowem, tańcem, obrazem” zorganizowanego przez panią Jolantę Daniluk. Od rana grupy z poszczególnych klas pracowały nad graffiti, parafrazą znanego tekstu piosenki tak, aby opowiadał o naszej szkole lub samodzielnie napisanym wierszem oraz nad własną choreografią do wybranego utworu. Po dwóch godzinach przygotowań wszyscy zebrali się na patio, żeby zaprezentować wyniki swoich działań przed rówieśnikami oraz jury. Serca wszystkich widzów najpierw porwała klasa 1cg, która nie tylko przedstawiła dopracowaną choreografię, ale również zadbała o elementy stroju pasujące do występu. Kolejną euforię wywołał nie tyle występ uczniów z 3cg, co popis taneczny ich wychowawczyni, pani Sabiny Szoczyńskiej, której wzorowo partnerował ksiądz Mirosław Rataj. Wielkim odkryciem dzisiejszego dnia okazała się Wiktoria Woźnicka z klasy 1b zwiewnie poruszająca się do taktów nastrojowej muzyki. 2a i 2b opowiedziały swoją muzyczną historię radosnej edukacji w naszym liceum. Podczas festiwalu słychać było salwy śmiechu, można zatem wnioskować, że praca uczniów nie poszło na marne i że udało się choć częściowo odkryć drzemiący w nich potencjał.

Magdalena Bula