Tropiciele z Kochanowskiego!

Uczniowie klasy sportowej, działającej w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym, podjęli kolejne wyzwanie. Tym razem wystartowali w rajdzie na orientację „Tropiciel”, który odbył się w Karłowicach na Opolszczyźnie. 40 kilometrowa piesza trasa, na której trzeba było odnaleźć 11 punktów kontrolnych i wykonać zadania specjalne, wiodła głównie przez Stobrawski Park Krajobrazowy. Rajd był bardzo wymagający, zarówno fizycznie, jak i nawigacyjnie – mówiła wychowawczyni klasy i kapitan drużyny, pani Anna Żurek. Cieszę się bardzo i gratuluję moim uczniom, że udało nam się ukończyć rajd, zaliczając wszystkie punkty kontrolne – dodała. Zawodnicy wystartowali późnym wieczorem i byli w trasie ponad 11 godzin. Noc w lesie była sporym przeżyciem, a nawigowanie dodatkowo utrudniało narastające zmęczenie. Tego nie da się opisać, to trzeba po prostu przeżyć – mówił na mecie Kamil Niesporek. Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek w życiu czuł się taki zmęczony – dodał. Przed startem miałam sporo obaw, bałam się spotkania z dzikimi zwierzętami czy tego, że po prostu się zgubimy – śmiała się Sara Michalska. Zawodnikom bardzo podobały się także zadania specjalne. Musieli m.in. strzelać z ASG czy wykonywać zadania linowe. Część z punktów obstawiała Grupa Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau, na zawodników czekali żołnierze w mundurach z epoki, pytania z historii II wojny światowej, trzeba się było także wykazać wiedzą o militariach. Świetnie się bawiliśmy i daliśmy radę, możemy być z siebie dumni – mówiła Edyta Malanowicz. Teraz przez tydzień będziemy leczyć obolałe nogi, ale warto było!– podsumowała z uśmiechem.