Szkolne koło PCK

W maju w świętochłowickim I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego odbyło się oficjalne otwarcie szkolnego koła PCK. W obecności przedstawicieli Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Świętochłowicach podczas głosowania został wybrany zarząd szkolnej organizacji w składzie: przewodniczący Szymon Wons, sekretarz Wiktoria Ciepierska oraz skarbnik Nikola Durkalec.
Polski Czerwony Krzyż to najstarsza polska organizacja humanitarna. Zajmuje się m.in. udzieleniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen, nauką pierwszej pomocy i propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa. Głównym zadaniem każdego członka szkolnego klubu PCK jest promowanie humanitaryzmu i bezinteresownej pracy na rzecz drugiego człowieka.